| Μούβ: | 1 |
| Price: | negotiable |
| Τυποποιημένη συσκευασία: | τυπικό πακέτο εξαγωγής ή σύμφωνα με το αίτημα του πελάτη |
| Περίοδος παράδοσης: | 1-30 εργάσιμες ημέρες |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union |
Η αντλία θερμότητας υψηλής θερμοκρασίας 120°C προσφέρει ισχυρή απόδοση και υψηλή σταθερότητα, εξασφαλίζοντας μέγιστη θερμοκρασία νερού εξόδου 120°C. Αυτό οφείλεται στον ειδικό συμπιεστή αντλίας θερμότητας και στο έξυπνο σύστημα ελέγχου θερμοκρασίας. Η εφαρμογή συστήματος ελέγχου μεταβλητής συχνότητας ενισχύει περαιτέρω τη σταθερότητα σε συνθήκες υψηλής θερμοκρασίας, καθιστώντας την πιο ενεργειακά αποδοτική και φιλική προς το περιβάλλον.
Οι αντλίες θερμότητας υψηλής θερμοκρασίας μας μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για εφαρμογές ζεστού νερού χρήσης και θέρμανσης. Μπορούν επίσης να εφαρμοστούν σε εξειδικευμένες βιομηχανίες (όπως επεξεργασία τροφίμων, ηλεκτροσυγκόλληση, βαφή, συσκευασία και εκτύπωση, χημική βιομηχανία και σφαγεία) που απαιτούν θερμοκρασίες ζεστού νερού άνω των 55°C.
Χαρακτηριστικά
1. Τεχνολογία Συμπιεστή EVI: Χρησιμοποιεί συμπιεστή Copeland EVI για αποδοτική λειτουργία υπό διάφορες συνθήκες.
2. Συμβατότητα Πολλαπλής Τροφοδοσίας: Υποστηρίζει μονοφασική τροφοδοσία 220V-240V και τριφασική τροφοδοσία 380V-415V.
3. Ολοκληρωμένη Προστασία Ασφαλείας: Διαθέτει λειτουργίες προστασίας θερμοκρασίας, χρόνου, ροής νερού, αντιψυκτικού, ρεύματος και διακόπτη πίεσης.
4. Ευέλικτη Προσαρμογή: Προσφέρει πλήρως προσαρμοσμένες, μικρές παρτίδες προσαρμογής και επιλογές βάσει σχεδίου/δείγματος. 5. Ευρύ Φάσμα Εφαρμογών: Κατάλληλο για βίλες, ξενοδοχεία, εργοστάσια, νοσοκομεία και φοιτητικές εστίες.
6. Πιστοποιήσεις Ποιότητας: Πιστοποιημένο κατά CE, ISO9001, CCC, CB, RoHS, SASO και SGS.
7. Υψηλή Ενεργειακή Απόδοση: Ο λόγος ενεργειακής απόδοσης φτάνει το 2,52-2,56, εξοικονομώντας περίπου 70% ενέργεια σε σύγκριση με τους παραδοσιακούς θερμαντήρες.
Πλεονεκτήματα
1. Συμπιεστής:
Οι μεγάλες αντλίες θερμότητας μας χρησιμοποιούν αμερικανικούς συμπιεστές scroll της Copeland, ενώ οι μικρές αντλίες θερμότητας χρησιμοποιούν συμπιεστές, ειδικά σχεδιασμένους για αντλίες θερμότητας με υψηλή λειτουργική απόδοση.
2. Ηλεκτρικό Σύστημα Ελέγχου:
Μέσω λειτουργιών ελέγχου έργου, η κυκλοφορική αντλία, η αντιστάθμιση νερού, η παροχή νερού, η βοηθητική ηλεκτρική θέρμανση και η αυτόματη απόψυξη PID μπορούν να ελεγχθούν εύκολα. Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν διαφορετικές παραμέτρους ανάλογα με τις διαφορετικές ανάγκες του έργου και να επιτύχουν αυτοματοποίηση ολόκληρου του συστήματος.
3. Εναλλάκτης Θερμότητας Κέλυφος και Σωλήνας:
Η αντλία θερμότητας χρησιμοποιεί έναν εναλλάκτη θερμότητας κέλυφος και σωλήνας υψηλής απόδοσης, με επιφάνεια ανταλλαγής θερμότητας 3,7 φορές μεγαλύτερη από αυτή των γυμνών σωλήνων. Ο μοναδικός σχεδιασμός και η συμπαγής σπειροειδής δομή του εξασφαλίζουν επαρκή ανταλλαγή θερμότητας του ψυκτικού.
4. Ηλεκτρονική Βαλβίδα Εκτόνωσης
Χρησιμοποιούμε βαλβίδες εκτόνωσης μάρκας Sanhua και, σε συνδυασμό με το σύστημα ελέγχου της εταιρείας μας, έχουμε αναπτύξει έναν ειδικό ηλεκτρονικό ελεγκτή εκτόνωσης. Αυτός ο ελεγκτής χρησιμοποιεί ψηφιακή τεχνολογία για να ρυθμίζει το ψυκτικό με βάση τους παράγοντες θερμοκρασίας για να επιτύχει βέλτιστη ροή και υψηλότερη τιμή COP.
Προδιαγραφές
| τύπος | FKH-20II/TGW | FKH-50II/TGW | FKH-100II/TGW | |
| Ανώτερη εκροή αέρα | Ανώτερη εκροή αέρα | Ανώτερη εκροή αέρα | ||
| Προδιαγραφές ισχύος | 380V 3N~50Hz | 380V 3N~50Hz | 380V 3N~50Hz | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α1 (20) |
20kW | 50kW | 100kW | |
| Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α1 |
12kW | 29kW | 58kW | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α2 (7) |
19kW | 49kW | 98kW | |
| Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α2 Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 |
12kW | 31kW | 62kW | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α3 (-12) |
15kW | 42kW | 85kW | |
| Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α3 Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 |
11.5kW | 32kW | 63kW | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 | (-20) | 14kW | 37kW | |
| 75kW Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 |
11.2kW | 30kW | ||
| 60kW | Μέγιστο ρεύμα λειτουργίας | 36A | 70A | |
| 140A | Εκκένωση | 3.4m³/h | 8.6m³/h≤ | |
| 17.2m³/h | Θόρυβος | ≤58dB(A) | 60dB(A) | |
| ≤72dB(A) | ≤75kPa | ≤75kPa | ≤75kPa | |
| ≤88kPa | Μέγεθος μονάδας (μήκος x πλάτος x ύψος mm) | 860×780×1780 | 1550×780×1780 | |
| 2260×1230×2170 | ΜΕΓΕΘΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ | DN32 (εξαγωνικά θηλές) | DN40 (εξαγωνικά θηλές) | |
| DN80 (φλάντζα) | Βάρος μονάδας (kg) | 240 | 450 | |
1350
Λάβετε Περισσότερη Βοήθεια
| Μούβ: | 1 |
| Price: | negotiable |
| Τυποποιημένη συσκευασία: | τυπικό πακέτο εξαγωγής ή σύμφωνα με το αίτημα του πελάτη |
| Περίοδος παράδοσης: | 1-30 εργάσιμες ημέρες |
| Μέθοδος πληρωμής: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union |
Η αντλία θερμότητας υψηλής θερμοκρασίας 120°C προσφέρει ισχυρή απόδοση και υψηλή σταθερότητα, εξασφαλίζοντας μέγιστη θερμοκρασία νερού εξόδου 120°C. Αυτό οφείλεται στον ειδικό συμπιεστή αντλίας θερμότητας και στο έξυπνο σύστημα ελέγχου θερμοκρασίας. Η εφαρμογή συστήματος ελέγχου μεταβλητής συχνότητας ενισχύει περαιτέρω τη σταθερότητα σε συνθήκες υψηλής θερμοκρασίας, καθιστώντας την πιο ενεργειακά αποδοτική και φιλική προς το περιβάλλον.
Οι αντλίες θερμότητας υψηλής θερμοκρασίας μας μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για εφαρμογές ζεστού νερού χρήσης και θέρμανσης. Μπορούν επίσης να εφαρμοστούν σε εξειδικευμένες βιομηχανίες (όπως επεξεργασία τροφίμων, ηλεκτροσυγκόλληση, βαφή, συσκευασία και εκτύπωση, χημική βιομηχανία και σφαγεία) που απαιτούν θερμοκρασίες ζεστού νερού άνω των 55°C.
Χαρακτηριστικά
1. Τεχνολογία Συμπιεστή EVI: Χρησιμοποιεί συμπιεστή Copeland EVI για αποδοτική λειτουργία υπό διάφορες συνθήκες.
2. Συμβατότητα Πολλαπλής Τροφοδοσίας: Υποστηρίζει μονοφασική τροφοδοσία 220V-240V και τριφασική τροφοδοσία 380V-415V.
3. Ολοκληρωμένη Προστασία Ασφαλείας: Διαθέτει λειτουργίες προστασίας θερμοκρασίας, χρόνου, ροής νερού, αντιψυκτικού, ρεύματος και διακόπτη πίεσης.
4. Ευέλικτη Προσαρμογή: Προσφέρει πλήρως προσαρμοσμένες, μικρές παρτίδες προσαρμογής και επιλογές βάσει σχεδίου/δείγματος. 5. Ευρύ Φάσμα Εφαρμογών: Κατάλληλο για βίλες, ξενοδοχεία, εργοστάσια, νοσοκομεία και φοιτητικές εστίες.
6. Πιστοποιήσεις Ποιότητας: Πιστοποιημένο κατά CE, ISO9001, CCC, CB, RoHS, SASO και SGS.
7. Υψηλή Ενεργειακή Απόδοση: Ο λόγος ενεργειακής απόδοσης φτάνει το 2,52-2,56, εξοικονομώντας περίπου 70% ενέργεια σε σύγκριση με τους παραδοσιακούς θερμαντήρες.
Πλεονεκτήματα
1. Συμπιεστής:
Οι μεγάλες αντλίες θερμότητας μας χρησιμοποιούν αμερικανικούς συμπιεστές scroll της Copeland, ενώ οι μικρές αντλίες θερμότητας χρησιμοποιούν συμπιεστές, ειδικά σχεδιασμένους για αντλίες θερμότητας με υψηλή λειτουργική απόδοση.
2. Ηλεκτρικό Σύστημα Ελέγχου:
Μέσω λειτουργιών ελέγχου έργου, η κυκλοφορική αντλία, η αντιστάθμιση νερού, η παροχή νερού, η βοηθητική ηλεκτρική θέρμανση και η αυτόματη απόψυξη PID μπορούν να ελεγχθούν εύκολα. Οι χρήστες μπορούν να ορίσουν διαφορετικές παραμέτρους ανάλογα με τις διαφορετικές ανάγκες του έργου και να επιτύχουν αυτοματοποίηση ολόκληρου του συστήματος.
3. Εναλλάκτης Θερμότητας Κέλυφος και Σωλήνας:
Η αντλία θερμότητας χρησιμοποιεί έναν εναλλάκτη θερμότητας κέλυφος και σωλήνας υψηλής απόδοσης, με επιφάνεια ανταλλαγής θερμότητας 3,7 φορές μεγαλύτερη από αυτή των γυμνών σωλήνων. Ο μοναδικός σχεδιασμός και η συμπαγής σπειροειδής δομή του εξασφαλίζουν επαρκή ανταλλαγή θερμότητας του ψυκτικού.
4. Ηλεκτρονική Βαλβίδα Εκτόνωσης
Χρησιμοποιούμε βαλβίδες εκτόνωσης μάρκας Sanhua και, σε συνδυασμό με το σύστημα ελέγχου της εταιρείας μας, έχουμε αναπτύξει έναν ειδικό ηλεκτρονικό ελεγκτή εκτόνωσης. Αυτός ο ελεγκτής χρησιμοποιεί ψηφιακή τεχνολογία για να ρυθμίζει το ψυκτικό με βάση τους παράγοντες θερμοκρασίας για να επιτύχει βέλτιστη ροή και υψηλότερη τιμή COP.
Προδιαγραφές
| τύπος | FKH-20II/TGW | FKH-50II/TGW | FKH-100II/TGW | |
| Ανώτερη εκροή αέρα | Ανώτερη εκροή αέρα | Ανώτερη εκροή αέρα | ||
| Προδιαγραφές ισχύος | 380V 3N~50Hz | 380V 3N~50Hz | 380V 3N~50Hz | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α1 (20) |
20kW | 50kW | 100kW | |
| Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α1 |
12kW | 29kW | 58kW | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α2 (7) |
19kW | 49kW | 98kW | |
| Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α2 Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 |
12kW | 31kW | 62kW | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α3 (-12) |
15kW | 42kW | 85kW | |
| Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α3 Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 |
11.5kW | 32kW | 63kW | |
| Ικανότητα θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 | (-20) | 14kW | 37kW | |
| 75kW Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης υπό συνθήκη λειτουργίας Α4 |
11.2kW | 30kW | ||
| 60kW | Μέγιστο ρεύμα λειτουργίας | 36A | 70A | |
| 140A | Εκκένωση | 3.4m³/h | 8.6m³/h≤ | |
| 17.2m³/h | Θόρυβος | ≤58dB(A) | 60dB(A) | |
| ≤72dB(A) | ≤75kPa | ≤75kPa | ≤75kPa | |
| ≤88kPa | Μέγεθος μονάδας (μήκος x πλάτος x ύψος mm) | 860×780×1780 | 1550×780×1780 | |
| 2260×1230×2170 | ΜΕΓΕΘΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ | DN32 (εξαγωνικά θηλές) | DN40 (εξαγωνικά θηλές) | |
| DN80 (φλάντζα) | Βάρος μονάδας (kg) | 240 | 450 | |
1350
Λάβετε Περισσότερη Βοήθεια